דלג על הניווט.
עוד עלינו »

מה אנחנו עושים?

המשרד נותן ייעוץ משפטי לרשויות, תאגידים ולקוחות פרטיים בתחום הנדל"ן, תכנון ובנייה, מכרזים והתקשרויות, לטיגציה, תובענות ייצוגיות, חוקי עזר, מיסוי מוניציפלי, דיני עבודה, משפט מנהלי, תמיכות והקצאות. לייעוץ משפטי ניתן להתקשר לטלפון 03-6130875.

הכנס מייל לקבלת עדכונים

מהי הבטחה מנהלית ברת תוקף לקבלת עובד לעבודה ברשות מקומית?

עב (חי') 3888/05 להב חיים נ' עירית קרית ביאליק

 

בשנת 2004 פנה התובע בכתב לראש העיר והציע את מועמדותו לתפקיד פקח ניקיון. לאחר פניות חוזרות ונשנות, נפגשו מזכיר ראש העיר והתובע. לאחר פגישתם השתתף התובע ב"תכנת ההכשרה לנאמני עיר בריאה". לאחר מכן שב ופנה למזכיר בבקשה להעסיקו כפקח בעירייה, אך דרישותיו לא נענו בחיוב. לטענת התובע יש לבחון את השתתפותו בהכשרה כחלק מהליך קבלה לעבודה בעירייה וכעין הבטחה שלטונית שנתן לו המזכיר כתנאי לקבלתו לעבודה. התביעה הכספית על סך 25,000 ₪, כוללת את שעות ההכשרה בקורס ואת 8 חודשים לאחר מכן, לפי חישוב שכר מינימום.

 

ביה"ד האזורי לעבודה דחה את התביעה. ראשית כל, התובע לא הוכיח את טענותיו כי אכן קיבל הבטחה כלשהי. אדרבא, טענות העירייה הוכחו וגובו במסמכים לפיהם לאורך כל הדרך הובהר, הלוך ושוב, כי העירייה נמצאת בעיצומו של תהליך הבראה וכי אין היא מקבלת עובדים חדשים. בנוסף משרות מסוג זה מאוישות באמצעות מכרז ולא באמצעות קבלה ישירה. שנית, הבטחה מנהלית של רשות מקומית מחייבת 4 תנאים: נותן ההבטחה היה בעל סמכות לתיתה, לנותן ההבטחה הייתה כוונה להקנות לה תוקף משפטי מחייב, הוא בעל יכולת למלא את ההבטחה, ואין צידוק חוקי לשנותה או לבטלה. במקרה זה, אך לא אחד מהתנאים הנ"ל התממש. ביהמ"ד הטיל על התובע תשלום שכ"ט בגובה 3,000 ₪.

 

[החלטה מיום 21.7.08]
מהירות מופרזת | תאונת דרכים | עורך דין תעבורה | פיצויי פיטורין | הלנת שכר | דיני עבודה | בלוג


פותח ע"י  Interdate Logo אינטרדייט בע"מ